Spotkanie wigilijne dla podopiecznych GOPS-u

21 grudnia w sali konferencyjnej w Jankowie Pierwszym odbyło się spotkanie wigilijne dla osób niepełnosprawnych, starszych i samotnych zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Blizanowie. Lidia Juszczak – kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej złożyła wszystkim zebranym świąteczne życzenia i powitała gości: Sławomira Musioła – wójta gminy Blizanów, Marzenę Kmieć – zastępcę wójta gminy, Cezarego Korzeniewskiego – skarbnika gminy, Alicję Józefowicz – zastępcę kier. GOPS Blizanów i Jolantę Wcisłek – główną księgową GOPS, Paulinę Wróblewską – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie oraz wszystkich podopiecznych. Po niej głos zabrał Wójt Gminy.

Magię świąt podkreślił występ dzieci  z „zerówki” z Przedszkola w Jankowie Pierwszym, przygotowanych przez nauczycielki Katarzynę Jendryke i Sylwię Bącler. Po zakończonym występie dzieci złożyły życzenia, wręczając wszystkim przygotowane przez siebie ozdoby choinkowe.  Od organizatorek spotkania, każde występujące dziecko otrzymało książkę wraz ze słodkościami. Prezenty trafiły również do podopiecznych GOPS-u. Po rozdaniu prezentów, każdy uczestniczący w wigilii  skosztował wigilijnych potraw m.in. (ryba po grecku, rolada szpinakowa, sałatka śledziowa, śledzie pod pierzynką, krokiety z pieczarką i serem, zupa grzybowa z łazankami, pierogi, karp, kapusta z grochem, barszczyk czerwony itp.) oraz symbolicznie, każdy połamał się opłatkiem.

Śpiew kolęd, migoczące światełka, wspólne biesiadowanie przy zastawionym stole wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę wzajemnej życzliwości oraz magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. Wspólne spotkanie było okazją do rozmów, wspólnego świętowania i choć na chwilę każdy z uczestników spotkania zapomniał o swoich problemach, niedogodnościach i nikt nie czuł się samotny.