Spotkanie wigilijne dla podopiecznych GOPS-u

18 grudnia w sali konferencyjnej w Jankowie Pierwszym odbyło się spotkanie wigilijne dla osób niepełnosprawnych, starszych i samotnych, zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Blizanowie.

Karlina Raczyk z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej powitała gości: Sławomira Musioła – wójta gminy Blizanów, Cezarego Korzeniewskiego – skarbnika gminy, Jolantę Wcisłek – główną księgową GOPS, Paulinę Wróblewską – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie oraz wszystkich podopiecznych. Po niej głos zabrał włodarz gminy.

Tegoroczne spotkanie uświetnił występ uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Blizanowie, przygotowanych przez nauczycielkę Ewelinę Orpel. Były prezentacje multimedialne, wizualizacje i wspólne śpiewanie. Dzieci recytowały, tańczyły, mówiły po angielsku… a na koniec złożyły życzenia. Od organizatorek spotkania każde występujące dziecko otrzymało upominek (gry, książki, słodycze). Prezenty trafiły również do podopiecznych GOPS-u, którzy nim skosztowali wigilijnych potraw, połamali się opłatkiem. Była okazja do rozmów, wspólnego świętowania i choć na chwilę każdy z uczestników spotkania zapomniał o swoich problemach, niedogodnościach i nikt nie czuł się samotny.